Korekta nosa bez użycia skalpela – czy to możliwe?

10 lutego 2016

Nikt z nas nie jest doskonały. Nie lubimy poszczególnych części swojego ciała, w szczególności tych, które znajdują się na twarzy.Często chcemy być perfekcyjni przez co popadamy w kompleksy. Dla niektórych jedynym wyjściem jest operacja plastyczna. Może ona mieć jednak negatywne konsekwencje zdrowotne. Najczęstszymi operacjami są zabiegi wykonywane na oczach, uszach oraz nosie. Czy da się tego uniknąć?

Korekta nosa

  Zabiegi poprawiające wygląd nosa należą do najczęściej wykonywanych zabiegów. Wynika to z tego, że zajmuje on centralną część twarzy. Niektórzy nie akceptują swoich zadartych, dużych, czy „zgarbionych” nosów.

  Korekta nosa obejmuje między innymi jego wyprostowanie, usunięcie zmarszczek lub garbu. Na szczęście można to zrobić bez ingerencji skalpela za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg ten jest bezpieczny i bardzo skuteczny, a jego efekt może utrzymywać się nawet do roku czasu.

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego - przebieg

            Zabieg poprawy wyglądu nosa za pomocą kwasu hialuronowego przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, bez interwencji chirurga, lecz z pomocą lekarza medycyny estetycznej. Jest on bezpieczniejszy niż operacja. Dzięki niemu unikniemy także pobytu
w szpitalu i powikłań pozabiegu chirurgicznym.

  Poprawa wyglądu nosa kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu pod skórę kwasu, który jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie.Sam zabieg trwa około 30 minut, jednak około kwadrans przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający. Efekty zabiegu są widoczne prawie natychmiast i utrzymują się od 10 nawet do 15 miesięcy a jedynym efektem ubocznym po zabiegu są lekkie zaczerwienienia lub obrzęk w miejscach wkuć. Ustępują one jednak w ciągu 2-3 dni. Po zabiegu warto przez jakiś czas unikać sauny oraz solarium, a także nakładania makijażu.

Wskazania

            Wskazaniami do wykonania takiego zabiegu są różnorodne korekty nosa. Wśród nich wymienia się: usunięcia garbu lub innych nierówności, wypełnianie zagłębień, optyczne zwężenie, zmniejszenie, bądź zwiększenie nosa, korekta kształtu nosa po przebytych urazach.

Przeciwwskazania

            Zabieg ten jest bezpieczny i bezbolesny, jednak występują przeciwwskazania do jego wykonania. Nalezą do nich okres ciąży i karmienia piersią, zażywanie leków przeciwzapalnych, bądź przeciwzakrzepowych, stany zapalne skóry, choroby immunologiczna, a także skłonność do powstawania blizn przerostowych.

 

 

            Medycyna estetyczna jest bezpieczną alternatywą dla operacji plastycznych. Można ją stosować w około 80 % przypadków zabiegów korekty nosa. Dla osób borykających się
z kompleksami na tym punkcie jest to wspaniała wiadomość! Interwencja chirurgiczna zazwyczaj konieczna jest tylko w przypadkach, gdy zniekształcenie nosa utrudnia oddychanie.