Co musisz wiedzieć o mikrodermabrazji diamentowej ?

10 lutego 2016

Każdy chociaż raz słuchał o zabiegu mikrodermabrazji – jest to bowiem najczęściej wykonywany zabieg złuszczania naskórka w gabinetach kosmetologicznych. Istnieją trzy rodzaje zabiegu mikrodermabrazji i różnią się one od siebie typem środka za pomocą, którego ścierany jest naskórek, metodą wykonania zabiegu oraz intensywnością. Na czym więc polega mikrodermabrazja diamentowa, jakie jest jej zastosowanie i czy występują przeciwwskazania?

Mikrodermabrazja diamentowa

            Zabieg ten polega na ścieraniu martwego, zrogowaciałego naskórka za pomocą głowic diamentowych. Mogą one się różnić od siebie średnicą ziaren diamentu, a ich dobór uzależniony jest od powierzchni ciała, jaki ma zostać poddany zabiegowi, a także głębokości złuszczania.  

Opis zabiegu

            Jak wcześniej wspomniano podczas zabiegu zostaje złuszczony martwy naskórek. Dzięki wbudowanej do urządzenia pompie zostaje od bezpośrednio usuwany z powierzchni skóry. Zabieg jest prawie całkowicie bezbolesny.

            Po zabiegu należy unikać ekspozycji skóry na intensywne słońce przez okres około 2 tygodni, unikać kąpieli na basenie ze względu na chlorowaną wodę (2-3 dni), a także nakładania makijażu (1 dzień). Nie wolno także zdrapywać łuszczącej się skóry. Dodatkowo poleca się stosowanie kremów z filtrem o faktorze minimum 30 oraz picie dużej ilości wody mineralnej.

Zastosowanie

            Zabieg mikrodermabrazji diamentowej poprawia koloryt skóry, rozjaśnia ją
i odświeża, a także zmniejsza widoczność przebarwień. Stymuluje również wzrost komórek i poprawia stan włókien kolagenowych.

            Wskazaniami do wykonania zabiegu jest m.in. trądzik zarówno grudkowy, jak
i zaskórnikowy, a także blizny powstałe w jego wyniku, łojotok, rozszerzone pory, zaskórniki, blizny, odbarwienia skóry, zarówno starcze, jak również te po opalaniu, szorstki naskórek, rozstępy. Należy przy tym pamiętać, że zabieg nie usunie przebarwień i blizn w 100 %, lecz znacznie zmniejszy ich widoczność.

Przeciwwskazania

Z zabiegu mikrodermabrazji diamentowej mogą korzystać kobiety i mężczyźni, o różnych typach skóry. Osoby posiadające cerę naczynkową, wrażliwą ze skłonnościami do zaczerwienień jednak nie powinny wykonywać tego zabiegu.

Przeciwwskazaniami do zabiegu jest również ciąża, gdyż skóra jest wówczas bardziej wrażliwa i skłonna do zaczerwienień, wszelki stany zapalne skóry, trądzik różowaty, ropny, łuszczyca, infekcje skórne i nowotwory, znamiona, skłonność do powstawania bliznowców
i wiele innych. Dlatego też przed wykonaniem zabiegu ważne jest przeprowadzenie przez lekarza medycyny estetycznej szczegółowego wywiadu.

            Podsumowując, mikrodermabrazja jest zabiegiem, który w dużym stopniu poprawi koloryt i wygląd naszej skóry. Nie sprawi on jednak, że nie będziemy mieć zmarszczek, przebarwień i blizn, ale stan naszej skóry będzie o wiele lepszy.