Masaż twarzy. Jak wykonać przeciwzmarszczkowy masaż twarzy?

10 lutego 2016

Każdy z nas chce wyglądać atrakcyjnie i młodo bez względu na wiek. Jest na to prosty, darmowy i skuteczny sposób – masaż twarzy!Nie trzeba udawać się do gabinetów medycyny estetycznej i płacić za naturalne odmładzanie. Jak zatem wykonywać masaż twarzy odpowiednio, by wygładzał on zmarszczki i nadawał młodszy wygląd?

Kilka słów o masażu

            Masaż przciewzmarszczkowy wykonuje się wieczorem przy okazji wcierania kremu na noc. Wykonywany regularnie i w odpowiedni sposób daje zdumiewające efekty. Dodatkowo ujędrnia naszą skórę i poprawia jej ukrwienie.

            Odmładzający masaż najlepiej wykonywać wieczorem, po demakijażu skóry twarzy oraz nałożeniu odpowiedniego kremu. Powinno się go wykonywać palcem wskazującym lub środkowym zgodnie z przebiegiem mięśni twarzy – od środka twarzy na zewnątrz, lekko ku górze.

Krok 1

            By pozbyć się zmarszczek z czoła należy okrężnymi ruchami masować, na początku masażu grzbiet nosa, kolejno przechodząc na partie skroni i czoła, w kierunku włosów. Masaż taki wygładza zmarszczki powstałe podczas gniewania się. Dlatego też warto mniej się złościć – w końcu złość piękności szkodzi.

Krok 2

            Wokół oczu lubią pojawiać się tak zwane „kurze łapki”. Masaż okolic oka rozpoczyna się od wewnętrznego kącika oka, poprzez górną powiekę, do zewnętrznego kącika oka
i z powrotem do wewnętrznego kącika oka przez powiekę dolną. Masaż należy kilkakrotnie powtórzyć.

Krok 3

 

            Ważnym punktem na twarzy są również usta. Z wiekiem otacza je coraz więcej zmarszczek. Do masażu okolic ust używa się palców: wskazującego i środkowego. Jeden palec układamy w jednym kąciku ust, drugi w drugim kąciku ust. Następnie wykonujemy okrężne, ale małe ruchy. Dzięki temu masujemy również część twarzy pod ustami.

Krok 4

            Broda. Podwójny, opadający podbródek nie jest oznaką młodości, dlatego też nie można podczas masażu o nim zapominać. By odpowiednio masować podbródek należy podnieść nieznacznie głowę do góry, a pod brodę podłożyć dłoń skierowaną palcami do dołu. Wtedy trzeba zacząć wyraźnie i głośno wypowiadać samogłoski.

            Regularnie wykonywany masaż twarzy nie cofnie zmian jakie zaszły na naszej skórze, ale ujędrni ją, pobudzi krążenie krwi i limfy, rozmasuje spięte mięśnie (na twarzy mamy
10 mięśni odpowiedzialnych za mimikę). Dzięki masażowi skóry, kosmetyki do twarzy lepiej się wchłaniają, skóra lepiej odżywiona, odprężona i zrelaksowana. Kto się nie pokusi na małą cząstkę SPA w zaciszu własnego domu?