Wolumetria twarzy, czyli modelowanie bez skalpela

1 lipca 2015

Stosowane obecnie coraz częściej zabiegu wolumetryczne, w których używa się kwas hialuronowy mogą wpływać na modelowanie twarzy bez używania skalpela. Jest to rozwiązanie, przez które można poprawić owal twarzy czy zwiększyć objętość skóry. Czasami prowadzić się korekcję nosa czy usta.

Warto jednak wiedzieć o tym coś więcej nim na to rozwiązanie się zdecydujemy. Jeśli chodzi o wolumetrię twarzy to przede wszystkim chodzi o korygowanie twarzy w taki sposób, by wróciły jej odpowiednie rysy. Wolumetria to zabieg, który opiera się na wprowadzaniu kwasu hialuronowego, który będzie zwiększał objętość tkanek w tych miejscach, gdzie jest ubytek tkanki tłuszczowej. Wszystko dokonywane jest w ramach znieczulenia miejscowego przy pomocy igły. Preparat może wypełnić swoją objętością takie miejsca, gdzie są jakieś niedoskonałości. Można dzięki nim uzyskać formę jednolitą o czym zdają się przekonywać obecnie, że to rozwiązanie jest korzystne i warto się na nie decydować. dlaczego warto zdecydować się na zabieg? Z wiekiem nasza skóra niestety będzie tracić swoją elastyczność i coraz bardziej widoczne będą różne niedoskonałości. W ramach wolumetrii można obecnie doprowadzić do tego, że powstrzyma się nieco ten proces i to starzenie się skóry będzie przebiegać nieco wolniej. Przez zastosowanie kwasu hialuronowego można obecnie doprowadzić do tego, że będziemy mieli lepiej nawilżoną skórę i nasze zmarszczki są nieco spłycone. Takie zabiegi są polecane takim osobom, które są już w starszym wieku i oznaki starzenia się skóry są coraz bardziej widoczne. Można przez nie również modelować części twarzy u osób młodszych. Wolumetria twarzy: jaki wypełniacz? Przy tym zabiegu najważniejsze będzie znalezienie odpowiedniego wypełniacza. Stosuje się tam różne produkty, które są zróżnicowane pod kątem ich elastyczności. Dzięki nim można jednak swobodnie modelować skórę i tym samym będzie można osiągnąć lepsze efekty. Wprowadza się do oferty producentów między innymi takie bardzo plastyczne żele, które będą miały długotrwałe działanie. Mamy również duże pojemności, dzięki czemu jeśli chodzi kształtowanie się twarzy można bardzo wiele różnych możliwości wykorzystania. Osoby, które specjalizują się w takich zabiegach decydują się obecnie na to, by rozwijać takie zabiegi i rzeczywiście liczą na to, że efekty działania będą lepsze. Czy wolumetria twarzy jest bezpieczna? mimo, że taki zabieg będzie obejmował twarz to nie ma tutaj problemów z normlanym funkcjonowaniem po jego wykonaniu. W miejscu, gdzie będzie wypełniacz może się pojawiać nieco zaczerwienienia, jednak takie objawy znikają bardzo szybko nawet jeśli pojawi się delikatny ból.

Przez kilka godzin po wykonaniu takiego zabiegu musimy pamiętać o tym, by dbać o swoją twarz i nadmiernie jej nie dotykać czy też nie robić jakiegoś masowania takich miejsc. Specjaliści, którzy zajmują się medycyną estetyczną starają się mówić o tym, że taki zabieg jest praktycznie bezbolesny a co najważniejsze całkowicie bezpieczny. Będzie to tym bardziej bezpieczne, jeśli do wykonania takiego zabiegu zastosuje się najnowsze rozwiązania w postaci takich preparatów, które dopiero co pojawiły się w sprzedaży i są przez producentów doprowadzone do doskonałego poziomu.