Top 15 zabiegów medycyny estetycznej

10 lutego 2016

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się największą popularnością wśród kobiet. Każda z nich chce być piękna, młoda i podkreślać swoje walory i ukrywać wady, by sprostać wzorcom idealnych kobiet. Jakie więc zabiegi cieszą się największą popularnością?

1. Depilacja laserowa

            Depilacja laserem jest stosowana przez kobiety coraz częściej. Doceniona została przez kobiety w ciągłym ruchu, zabiegane, które nie mają czasu pamiętać o goleniu. Dodatkowo depilacja sprawia, że ciało jest niezwykle gładkie.

2. Mikrodermabrazja

            Jest to zabieg odmładzający, wyrównujący koloryt skóry, delikatnie wygładzający zmarszczki, zmniejszający widoczność cellulitu i rozstępów. Jest to peeling chemiczny, który poprawia ukrwienie skóry, a także stymuluje odbudowę komórek skóry.

3. Korekta ust

            Wiele kobiet pragnie mieć pełne, seksowne usta. Pragniemy by były pełniejsze, równiejsze, nawilżone. W gabinetach medycyny estetycznej możemy osiągnąć taki efekt za pomocą kwasu hialuronowego. Dzięki niemu pozbędziemy się zmarszczek wokół ust, a także skorygujemy ich kształt i wielkość, by wyglądały naturalnie.

4.  Rozjaśnianie przebarwień skóry - Cosmelan

            Wiele kompleksów przysparzają nam przebarwienia skóry, szczególnie twarzy. Mogą one być konsekwencją po trądziku, przebarwień powstałych od słońca, zmian hormonalnych, niektórych chorób wewnętrznych. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest Cosmelan. Zabieg polega na nałożeniu odpowiedniej maski w gabinecie i kontynuowaniu terapii w domu.

5. Korekta kształtu twarzy - wolumetria

            Nie prawdą jest, że kobiety najczęściej wykonują zabieg wygładzania zmarszczek. Bardziej zależy im na młodych rysach twarzy. Z każdym przybywającym rokiem opadają kąciki ust, policzki nie są już takie jędrne. Sposobem na przywrócenie młodego wyglądu twarzy jest wolumetria.

6. Botoks

Botoks inaczej toksyna botulinowa likwiduje zmarszczki poprzez blokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Dzięki temu mięśnie twarzy są rozluźnione. Likwiduje się zazwyczaj zmarszczki w okolicy oczu oraz czoła.

7.  Mezoterapia

            Mezoterapia ma za zadanie odmłodzić cerę, zredukować zmarszczki, a także pobudzić skórę do odnowy. Skóra dzięki zabiegowi jest odżywiona, elastyczna, jędrna, a zmarszczki są znacznie wygładzone.

8. Nici liftingujące

            Nici te poprawiają wygląd i owal twarzy, a także szyi, ujędrniają ją i podnoszą policzki oraz brwi. Zabieg polega na wprowadzeniu nici hialuronowych, bądź polimlekowych pod skórę, wokół których rozpoczyna się produkcja kolagenu.

9. Likwidacja rumienia

            Rumień nie wygląda estetycznie i atrakcyjnie. Można się go pozbyć lub zmniejszyć za pomocą zamykania naczynek krwionośnych za pomocą specjalnej platformy, bądź lasera.

12. Lifting termiczny

            Lifting ten polega na obkurczeniu włókien kolagenowych za pomocą promieniowania podczerwonego, dzięki czemu skóra momentalnie jest napięta i elastyczna, a zmarszczki są płytsze.

13. Modelowanie podbródka

            Zabieg ten, lipoliza iniekcyjna, jest również popularny wśród kobiet. Modelowanie podbródka odejmuje wizualnie kilka kilogramów i odmładza. Polega na wstrzyknięciu pod skórę preparatu na bazie soi, który to rozbija tłuszcz w komórkach skóry.

14. Korekta nosa

            Korekta nosa również jest popularnym zabiegiem. Za pomocą kwasu hialuronowego można poprawić kształt nosa: pozbyć się garbów, poszerzyć wizualnie zbyt mały nos, zmniejszyć za duży, a także go wygładzić i nadać mu regularne proporcje.

 15. Terapie autoregeneracyjne

           

Terapie te polegają na nakłuwaniu, które ma za zadanie za pomocą mikrourazów pobudzić kolagen do wzmożonej pracy. Dzięki tym terapiom można wygładzić zmarszczki, zmni9ejszyć widoczność rozstępów i blizn oraz pobudzać włosy do wzrostu w przypadku leczenia łysienia.