Mezoterapia niezastąpiony zastrzyk młodości

10 lutego 2016

Mezoterapiato popularna i dobrze znana metoda używana do leczenia wielu schorzeń skóry oraz do jej regeneracji, w leczeniu cellulitu, rozstępów, a nawet łysienia. Zabieg posiada wiele wskazań, ale również i przeciwwskazań. Warto przed poddaniem się zabiegowi wiedzieć także jak on przebiega.

Mezoterapia a odmładzanie

Zabieg mezoterapii stosuje się najczęściej w celu odmłodzenia i ujędrnienia skóry twarzy, dekoltu i szyi. Pod skórę zostają wstrzyknięte substancje posiadające właściwości regenerujące i rewitalizujące, tj. kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe, krzemionka i inne.

Przygotowanie do zabiegu

            Przed zabiegiem należy się odpowiednio przygotować. Tydzień przed mezoterapią można wcierać w skórę preparat zawierający witaminę K, który uszczelni naczynia krwionośne, ale działa również przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

            Należy także na dwa tygodnie przez mezoterapią zaprzestać zażywania aspiryny,
a bezpośrednio przed zabiegiem (1-2 h) posmarować twarz kremem znieczulającym przepisanym przez lekarza w trakcie konsultacji.

Przebieg zabiegu

            Mezoterapia polega na wstrzyknięciu preparatu pod skórę. Preparat ten usprawnia mikrokrążenie, a także zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. Efekty zabiegu są szybko widoczne, dlatego zabieg cieszy się dużą popularnością.

            Zastrzyki wykonywane są za pomocą cienkiej igły, bądź pistoletu z regulowaną głębokością wkuć. Nakłucia są prawie bezbolesne, gdyż igła dociera wyłącznie do tkani tłuszczowej skóry. U osób wrażliwych można zastosować krem znieczulający. Nakłuwane miejsca po zabiegu należy rozmasować.

            Podczas zabiegu pacjent może odczuwać ból podczas wstrzyknięć, którego można uniknąć dzięki środkowi znieczulającemu. Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia, obrzęki, rumienie, siniaki, czy krwiaki.

            Mezoterapię wykonuje się w serii kilku zabiegów. Zalecane jest przeprowadzanie go zimą, bądź wczesną wiosną, gdy skóra nie jest narażona na mocne działanie słońca.

Wskazania i przeciwwskazania

            Mezoterapia polecana jest osobom ze zwiotczałą, mało jędrną skórą, posiadającą zmarszczki, a także w celu redukcji cellulitu, rozstępów, a także problemu wypadania włosów.

            Zabiegu nie powinno wykonywać się u osób z alergią, cukrzycą, zapaleniami skóry, opryszczką, chorobami nowotworowymi, u kobiet w okresie ciąży i laktacji, a także u osób, które posiadają skórę naczynkową, bądź stosują leki przeciwkrzepliwe.

Zalety zabiegu

            Zabieg ten jest metodą niechirurgiczną na poprawienie wyglądu naszej skóry i cery. Dzięki niemu zmarszczki będą płytsze, poprawi się kondycja włosów, skóra będzie gładka, świeża i młoda.