Peeling migdałowy w domu krok po kroku

10 lutego 2016

Peeling migdałowy polecany jest szczególnie osobom ze zmarszczkami, przebarwieniami skóry. Doceniany jest również za działanie antybakteryjne. Kiedyś był dostępny tylko w gabinetach kosmetyczny, dziś natomiast możemy go wykonać w domu.
Co będziemy potrzebować do wykonania zabiegu i czy są jakieś przeciwskazania?

Peeling migdałowy

            Peeling składa się z kwasy migdałowego oraz wody destylowanej. Od proporcji tych składników zależy wysokość stężenia peelingu do przeprowadzenia zabiegu. Nie może być on zbyt silny, gdyż podrażni nam cerę i tym samym bardziej zaszkodzi niż pomoże. I tak np. by uzyskać peeling o 10 % stężeniu potrzeba 0,5ml kwasu migdałowego i 3,6 ml wody, a do otrzymania 20% roztworu - 1,25ml kwasu migdałowego i 4 ml wody. Kwas i wodę destylowaną można bardzo prosto kupić przez internet.

Wskazania

Preparat ma za zadanie zlikwidować przebarwienia, wygładzić, oczyścić i złuszczyć skórę twarzy. Posiada także właściwości bakteriobójcze oraz odbarwiające. Jest on dosyć delikatnym kwasem, lecz nie można go lekceważyć – w końcu to kwas.

Uwaga!

            Nie bez powodu kiedyś zabieg ten był wykonywany tylko w gabinetach kosmetycznych. Należy bowiem dobrać odpowiednie stężenie do typu cery, czy ilości przebarwień. Jeśli zamierzamy sami wykonać peeling nie pomijamy żadnych kroków, nie spieszmy się, gdyż możemy pogorszyć nasz stan.

Wykonanie

            Kwas migdałowy potrzebny do wykonania peelingu rozpuszczamy w odpowiedniej dawce wody. Przed nałożeniem go na twarz zmywamy dokładnie makijaż i oczyszczamy cerę. Gdy mamy tłustą cerę możemy ją odtłuścić spirytusem, lecz nie dla każdego jest to dobre rozwiązanie.

            Przygotowany peeling nakładamy na twarz i trzymamy póki nie zacznie nas za bardzo piec. Następnie zmywa się preparat wodą z mydłem i aplikuje się tłusty krem. Zabieg można stosować 1 raz w miesiącu.

            Wskazane jest, by zabieg przeprowadzać jesienią, bądź wczesną wiosną, gdy nie ma zbyt mocnego światła. Jednocześnie należy stosować kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.

            Po zabiegu naskórek na twarzy dosyć mocno się łuszczy, dlatego nie jest wskazane używanie silnych kosmetyków, lecz natłuszczanie skóry tłustymi kremami.

Przeciwwskazania do zabiegu

            Pierwszym przeciwwskazaniem jest brak doświadczenia w wykonywaniu jakichkolwiek zabiegów w zaciszu domowym. Kwasy mają zbawienny wpływ na cerę pod warunkiem, że są dobrze dobrane i w odpowiednim stężeniu.

            Innymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest podrażniona cera, wrażliwa skóra, uszkodzenia mechaniczne naskórka, a także procesy zapalne skóry, tj. łuszczyca, atopowe zapalnie skóry, opryszczka oraz inne zabiegi, a także okres ciąży.

            Jak widać kwas migdałowy w prawidłowym stężeniu może wyrównać koloryt twarzy, i wygładzić ją. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia w wykonywaniu takich zabiegów, a stan naszej cery pozostawia wiele do życzenia, zostawmy to specjalistom.