Co warto wiedzieć o powiększaniu i modelowaniu ust?

26 czerwca 2015

Gdy zwracamy uwagę na zalecenia kanonu urody nie mamy wątpliwości, że usta powinny być duże i ponętne, a więc jak gdyby stworzone do całowania. O tym, że trendy nieco się zmieniły można przekonać się już choćby analizując zdjęcia modelek i aktorek, którymi zachwycano się kilka dekad wstecz. Choć jednak jesteśmy w stanie dostrzec szereg różnic, pewne rzeczy wydają się niezmienne. Ponętne usta były popularne kiedyś i nic nie zmienia się teraz.

Gdy mówimy o powiększaniu i modelowaniu ust dobrym pomysłem jest traktowanie obu czynności jako wspólnego zabiegu, jeden element zawsze powinien bowiem warunkować drugi. Jeśli więc budzący nasze zainteresowanie gabinet proponuje jedynie powiększanie ust, zaufanie mu może okazać się kwestią dość problematyczną. Konsekwencją nadmiernego zaufania może być przede wszystkim osiągnięcie dość groteskowego efektu, a przecież wargi nadmuchane nie są wcale utożsamiane z estetycznie powiększonymi. Modelowanie musi być więc integralną częścią zabiegu i tylko jego prawidłowe przeprowadzenie przynosi efekty, które uzasadniają samo jego wykonanie. Co ważne, o ostatecznym słowie w kontekście takiego zabiegu powinno się mówić nie w kontekście samego pacjenta, ale lekarza, to bowiem właśnie on jest specjalistą w tej dziedzinie, a tym samym również do niego musi należeć decyzja o tym, jaki będzie ostateczny kształt ust pacjentki. Niestety, nie zawsze jest to zadanie proste, nie brakuje bowiem klientów, dla których podążanie za modą jest tak ważne, że są w stanie postawić na szali własne zdrowie i bezpieczeństwo, byle tylko mieć pewność, że dopięli swego. Okazuje się przy tym, że poważny zabieg nie zawsze jest konieczny, bywa bowiem i tak, że już niewielka ingerencja w wygląd ust przynosi znakomite rezultaty. Modelowanie ust jest możliwe do wykonania przy wykorzystaniu różnych preparatów stworzonych zazwyczaj na bazie kwasu hialuronowego. Zazwyczaj mają one postać żelu, a ich stosowanie sprawia, że usta nie tylko z łatwością poddają się modelowaniu, ale również zachowują gładkość i odpowiedni poziom nawilżenia. Efekty zabiegów są zróżnicowane i uzależnione od potrzeb zgłaszanych przez samych pacjentów, warto więc wspomnieć o zwiększeniu objętości ust, uwypukleniu dolnej wargi, lekkim wywinięciu warg, poprawie konturu ust, aby był on bardziej widoczny, wyrównaniu asymetrii warg, a także uniesieniu kącików ust. Popularność usługi oferowanej przez różne kliniki medycyny estetycznej potwierdza, że mamy do czynienia z zabiegiem, który posiada szereg zalet. Najważniejszą jest możliwość uzyskania pełniejszych, a tym samym również bardziej ponętnych ust przypominających te, które znamy z filmów. Nie bez znaczenia wydaje się jednak również sama zmiana wyrazu twarzy, niejednokrotnie okazuje się bowiem, że podniesienie kącików ust nie tylko odmładza twarz, ale i nadaje jej bardziej radosny wygląd.

Zabieg pozwala również na skuteczne usuwanie tak zwanych zmarszczek palacza, a choć charakteryzuje go dość wysoka cena, efekty utrzymują się nawet przez osiemnaście miesięcy, co uzasadnia konieczność jej poniesienia. Warto wspomnieć i o tym, że usta są wygładzone i nawilżone, a sam zabieg wiąże się z dużym bezpieczeństwem. Sam efekt nie pozostaje przy tym raz na zawsze, jeśli więc pacjent nie jest zadowolony, zawsze może go cofnąć. Warto wspomnieć i o tym, że zabieg jest coraz bardziej powszechny, mogą przy tym korzystać z niego nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.