Korekcja ust - marzenie do spełnienia

26 czerwca 2015

Przedstawiamy kilka ciekawych porad odnoszących się między innymi do tego jak realizowana powinna być korekcja ust. Chyba każda kobieta chce mieć kształtne ponętne usta. Najczęściej kobiety zgłaszają się z problemem, który odnosi się do asymetrii czy małej objętości ust. Poza tym zwraca się uwagę na dysproporcję, jeśli chodzi o wielkość warg. Można je korygować, przez wyrównanie wszelkich nieprawidłowości i niedoskonałości. Dodaje się różne elementy, które mogą regulować kontury.

Nie każde usta są idealne i nie każde można idealnie zmienić, tak by wyglądały tak jak na zdjęciu w gazecie, gdzie często mamy do czynienia z obróbką komputerową. Niekiedy potrzebne są nawet trzy wizyty, by osiągnąć rzeczywiście zadowalające efekty. Powiększenie ust to zabieg, który jest często wykonywany, ale należy do stosunkowo trudnych zabiegów. Oczekiwania pacjentek są duże i dlatego lekarz musi mieć odpowiednie umiejętności, by to dobrze zrobić. Jeśli chodzi o oferowane nam preparaty to występują takie, które określa się jako wchłanialne oraz permanentne. Najczęściej używa się te pierwsze. Obecnie mamy wiele takich produktów, zawsze jednak muszą spełniać pewne określone normy. Powiększenie przy użyciu takich preparatów często z kwasu hialuronowego może się utrzymywać do kilkunastu miesięcy. Dużo będzie zależeć od wieku pacjentki czy tego jak dużo substancji zostanie wstrzyknięte. Obecnie można również powiększyć usta na stałe, jeśli zastosuje się polikrylamid, który określa się jako Aquamid na rynku handlowym. Jest to wypełniacz określony jako stałym, ale tak naprawdę może dawać efekty przez jakieś 7-8 lat. Tutaj jednak mogą się pojawić różnorakie objawy niepożądane. Preparat może zostać odrzucony. W związku z tym pacjentka musi wiedzieć na co się decyduje. Są jednak takie osoby, które nie chcą ciągle powtarzać zabiegów i decydują się na takie ryzyko. Teraz nie realizuje się już zabiegów chirurgicznych związanych z powiększeniem ust, ponieważ mogą prowadzić do zaburzeń czucia czy też jeszcze do powstania blizn. Dlatego takie metody określa się obecnie jako archaiczne. Powszechnie stosuje się zaś powiększanie przy pomocy iniekcji. To bezpieczne i typowe zabiegi, po których można już parę godzin później wyjść do miasta. Takich efektów i możliwości nie ma przy chirurgii. Jeśli chodzi o kwas hialuronowy, który wynaleziono już70 lat temu obecnie jest powszechnie stosowany. Najczęściej pozyskuje się go w formie laboratoryjnej. Jest to kwas wysokooczyszczony, który nie ma niepotrzebnych dodatków. Dzięki temu jest to bezpieczny dla zdrowia produkt, który może być spokojnie wykorzystany. Takie wypełniacze, które powstają w oparciu o ten kwas polecane są przez specjalistów, którzy gwarantują ich bezpieczeństwo niezależnie od wieku. Mówi się, że przy ich stosowaniu ryzyko problemów jest minimalne. Tutaj oczywiście można odwrócić efekt bardzo szybko przez specjalny enzym, co na pewno jest zaletą tej formy. Warto wybrać produkty z wyższej półki, które będą gwarantowały dobry efekt i nie doprowadzą do powikłań. W ramach tych zabiegów można oczekiwać na różne efekty. Stosuje się pewne formy, które mogą dać nam naprawdę wiele różnych możliwości. Wprowadzanie kwasu jest wykonywane w ramach bezbolesnych zabiegów. Najczęściej stosuje się jednorazowo niewielkie dawki. Trzeba wiedzieć, że z czasem nasze usta tracą swoją elastyczność. Dlatego mogą nam opadać kąciki.

Dlatego tutaj wykonuje się ich korektę przez wstrzykiwanie specjalnego preparatu. Jeśli chce się uzyskać dobry efekt można uzupełnić kąciki botoksem i produktem, który będzie generował powstanie kolagenu. Jeśli kobieta zastanawia się czy najpierw makijaż permanentny czy najpierw usta. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Według nas lepiej jednak najpierw zrobić makijaż a potem zdecydować się na powiększenie ust, czasami nie będzie trzeba wtedy robić tak rozległego zabiegu jak przed makijażem. Jeśli chodzi o ceny to około 1 ml preparatu wraz z lekarską konsultacją i wstrzyknięciem kosztuje około 1000 zł.