5 sposobów na walkę z rozstępami

10 lutego 2016

Rozstępy mogą pojawić się u każdego, bez względu na płeć, czy wiek. Pojawiają się w wyniku mało elastycznej skóry, gdy tyjemy lub chudniemy, np. z powodu ciąży, w okresie dojrzewania, czy przybierając masę mięśniową, a także jako skutek niedoboru cynku lub po prostu w wyniku predyspozycji genetycznych. Pojawiają się zazwyczaj na rękach, brzuchu, plecach, pośladkach, czy łydkach.

            Nie wyglądają one estetycznie. Widoczność już białych rozstępów można zmniejszyć tylko w gabinetach medycynyestetycznej, zaś czerwone świeże możemy próbować zmniejszyć sami. Jak to zrobić?


Sposób 1. Dieta

            Nie istnieje dieta, która sprawi, że znikną rozstępy.Jednak za pomocą odpowiedniej diety możemy wzmocnić i odżywić skórę. W menu zatem powinny się znaleźć produkty dostarczające witamin A, E, z grupy B oraz minerałów, tj. cynk oraz żelazo. Do produktów tych zalicza się przede wszystkim ryby, sery, fasolę, bakalie, ziemniaki oraz produkty z pełnego ziarna.


Sposób 2. Masaż

Masaż ze względów upiększających jest zawsze mile widziany. Nie tylko ujędrnia skórę, a także poprawia krążenie limfy i krwi. Profesjonalne masaże wykonywane w gabinetach masażu ułatwiające pozbycie się rozstępów nie należą do najtańszych, ale warto.Masaże można również wykonywać we własnym domu. Po lub podczas kąpieli należy kolistymi ruchami masować obszary dotknięte rozstępami. Do masażu najlepiej używać szorstkiej gąbki lub specjalnie do tego przeznaczonej rękawicy. Dzięki takim regularnym masażom równocześnie pozbędziemy się cellulitu!

Sposób 3. Opalenizna

Jak wiadomo ekspozycja skóry na słońce powoduje wzrost produkcji barwnika, który sprawia, że nasza skóra jest opalona. Wówczas rozstępy są mniej widoczne dla ludzkiego oka. Przy zastosowaniu tej metody należy jednak używać produktów do opalania z filtrami UV
i zachować rozwagę w ilości czasu przebywania na słońcu. Zamiast opalania można również zastosować bardziej bezpieczne balsamy brązujące ciało, które dodatkowo je ujędrnią.

Sposób 4.  Kosmetyki do pielęgnacji

Na rynku kosmetyków istnieje wiele produktów do walki z rozstępami. Najlepsze
z nich wykonane są na bazie alg, które mają zbawienny wpływ na skórę, a także olejki
i witaminy. Dzięki nim rozstępy niestety nie znikną, ale znacznie zmniejszą swoją widoczność oraz zapobiegną powstawaniu nowych.

Preparaty te należy używać zgodnie z zaleceniami producenta – zazwyczaj jest to wcieranie dwa razy w ciągu dnia – rano i wieczorem okrężnymi ruchami. Możemy także lekko szczypać skórę, by poprawić krążenie.


Sposób 5. Zabieg w gabinecie

Gdy rozstępy przybrały postać białych blizn ciężko może być je usunąć samemu. Wówczas warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej pozwolą nam na znaczne zmniejszenie widoczności rozstępów.
Do takich zabiegów zalicza się m.in. mikrodermabrazję diamentową, lub zabiegi wykonywane za pomocą lasera.