Nowoczesne metody usuwania blizn

27 czerwca 2015

Wiele osób przyzwyczaja się do blizn i spędza z nimi resztę życia. Ale można wybrać inną formę i usunąć takie blizny skutecznie, po czym nie będzie ich praktycznie w ogóle widać. Usuwanie czy ukrywanie blizn? Zazwyczaj bielizna jest takim elementem, który powstaje na skutek mechanicznego urazu skóry. Będzie powstawała w ramach gojenia się rany.

Uraz będzie zarastał się świeżą tkanką łączną. Blizny mają różne formy i dużo zależy od tego jak bardzo rozbudowane są. Tak naprawdę usunięcie całkowite blizny nie jest możliwe, ponieważ jest to element, który jest wynikiem naturalnego procesu gojenia się ran. Pozostaje w związku z tym trwały ślad po urazie. To jak skuteczne będą zabiegi zależy od tego jaką bliznę mamy, jaka jest jej głębokość, rozmiar czy miejsce, gdzie rana powstała. Również czas ma tutaj znaczenie, dlatego im blizna starsza tym bardziej będzie się rozrastać i trudno będzie sobie z nią poradzić. Sposoby na usuwanie blizn Jeśli chodzi o sposoby usuwania blizn to obecnie mamy już wiele różnych form rozwinięty. Nie ważne jaki rodzaj leczenia zostanie podjęty zawsze usuwanie blizny to dość długi i trudny proces, dlatego trzeba się na to odpowiednio przygotować. W zależności od tego jaki rodzaj blizny będzie można się decydować na jakieś zabiegi chirurgiczne, laserowe czy estetyczne. Zabiegi laserowe Zawsze najmniej inwazyjne będą zabiegi laserowe, w ramach których można usunąć wiele różnych blizn. Obecnie usuwa się przy ich użyciu blizny po poparzeniu, powstałe w ramach mechanicznych urazów czy też blizny po trądziku. To jakie blizny mamy może warunkować konieczność realizowania kilku różnych zabiegów, które na początek mają zmniejszyć bliznę a z czasem mogą ją praktycznie całkowicie usunąć. W ramach wiązki lasera tworzy się mikrootwory, które mają usunąć tkankę łączną. Gojenie w związku z tym zacznie się od nowa i będzie przebiegać w sposób równomierny. Takie pobudzone tkanki będą produkować kolagen, który jest konieczny do zregenerowania nowego naskórka. Efekty takich zabiegów pojawią się w ciągu kilku tygodni. Zabiegi medycyny estetycznej Na zmniejszenie blizn może także wpływać medycyna estetyczna i różne zabiegi. Mamy kilka skutecznych metod, jeśli chodzi o usuwanie czy zmniejszanie blizn. Jeśli chcemy uzyskać zadowalające efekty często wprowadza się różne laserowe zabiegi, które łączą typy leczenia w ramach lasera i medycyny estetycznej. Taką prostą metodą będzie również mezoterapia, która polega na tym, że w miejsce, gdzie jest blizna będzie wstrzyknięty preparat powstały z kwasu hialuronowego.

W ten sposób mamy zwiększyć napięcie skóry i doprowadzić do jej nawilżenia. Dlatego łatwiej będzie nam regenerować swoją skórę. Często oczywiście stosuje się także wstrzykiwanie bogatopłytkowego osocza, dzięki któremu można szybciej goić rany. Często stosowana forma to także jonoforeza, która stosowana jest w ramach leczenia ładunkami elektrycznymi. Jony przedostaną się do głębszych warstw skóry i będą działać rozgrzewająco i mogą wpłynąć na lepsze krążenie krwi. Poza tym popularna będzie także metoda związana z sonoforezą, która będzie polegała na leczeniu ultradźwiękami. Można dzięki temu lepiej nawilżać skórę i ją uelastyczniać. Metody chirurgiczne Również usuwa się blizny w ramach operacji chirurgicznych. Jednak po takim zabiegu trzeba liczyć się z koniecznością noszenia specjalnych opatrunków, które poprawią regenerowanie się naskórka.