6 najlepszych sposobów na zmarszczki na twarzy

10 lutego 2016

Większość z nas pomimo płynącego nieu8chronnie czasu pragnie wyglądać młodo.Problem ten dotyczy szczególnie kobiet. Chcą one wyglądać młodo i atrakcyjnie bez względu na wiek, szczególnie jeśli chodzi o prezencję twarzy, ramion i dekoltu. Jakie są zatem skuteczne metody na młody wygląd?

1. Dobry kremprzeciwzmarszczkowy

            Są one łatwo dostępne. Można je kupić w każdej drogerii, aptece, większym markecie. Znani producenci prześcigają się w stosowaniu innowacyjnych zastosowań. Kremy takie powinny nawilżać skórę, dlatego wiele z nich zawiera olejki. Dużą rolę w odmładzaniu odgrywa witamina A, a także hydrokwasy, które złuszczają martwy naskórek i stymulują produkcję kolagenu.

2. Maseczki ujędrniające

         Wśród kosmetyków przeciwzmarszczkowych dużą popularnością cieszą się maseczki ujędrniające lub odżywcze. Maseczki posiadają działanie bardziej intensywne niż krem. Maseczki takie można zakupić w drogeriach lub wykonać samemu w domu. Dzięki nim skóra twarzy jest bardziej elastyczna, odżywiona, promienna i wypoczęta.

3. Serum

            Poza kremami, czy maseczkami na rynku kosmetyków występuje także serum. Działa ono również mocniej niż krem – posiada skoncentrowane składniki. Polecane jest stosowanie ich na noc, gdyż wówczas skóra wchłania więcej składników odżywczych. Serum nakłada się na dokładnie oczyszczoną skórę. Przed nałożeniem kremu trzeba odczekać, aż serum dobrze się wchłonie.

4.Masaże i gimnastyka mięśni

            Ważne także są ćwiczenia mięśni twarzy oraz ich masowanie. Te dwie czynności pobudzają wytwarzanie kolagenu. Ćwiczenia dodatkowoujędrniają skórę, wzmacniają mięśnie. Ćwiczeniami takimi może być wymawianie wyraźnie wszystkich liter alfabetu, bądź robienie różnych min. Masaż z kolei wykonuje się opuszkami palców.

5. Sen

            Żaden krem ani ćwiczenia nie pomogą nam jeśli nie będziemy mieć odpowiedniej dawki snu. W nocy, gdy śpimy nasza skóra nie tylko odpoczywa, ale regeneruje się.  Ważna jest jakość powietrza. Przebywanie na świeżym powietrzu i przewietrzonych pomieszczeniach sprawia, że skóra jest bardziej jędrna i odporna na pojawianie się zmarszczek.

6. Witaminy

            Nasz sposób odżywiania się ma również wpływ na stan naszej skóry. Dieta bogata
w witaminy z grupy B, witaminy A, C, E, które są przeciwutleniaczami, ma zbawienny wpływ na cerę.

Zanim sięgniemy po skalpel w celu usunięcia zmarszczek zastosujmy naturalne
i bezinwazyjne metody odmładzania. Odpowiednia dawka witamin oraz snu, a także odpowiednie kosmetyki powinny pomóc w walce z oznakami starzenia się przy równoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu.