5 skutecznych sposobów na walkę z cellulitem

10 lutego 2016

Wiele kobiet zna ten problem. „Pomarańczowa skórka”, bo tak inaczej nazywa się cellulit jest dokuczliwy szczególnie w okresie wiosenno-letnim kiedy chcemy dobrze prezentować się na plaży, czy w szortach. Jak zatem pozbyć się cellulitu przed sezonem?

Kilka słów o cellulicie

            Cellulit pojawia się najczęściej u kobiet bez względu na wiek i wagę. Najczęściej pojawia się  na udach, pośladkach, biodrach, a także ramionach i brzuchu. Powstaje on w wyniku nieprawidłowego rozlokowania tłuszczu oraz zaburzeń pojawiających się w tkance podskórnej. Przyczyną jego powstawania może być zła dieta, niska ilość ruchu, brak równowagi hormonalnej, palenie papierosów, czy predyspozycje genetyczne.

            Walka z cellulitem nie jest łatwa, lecz dzięki kilku zmianom, konsekwencji oraz regularności możemy osiągnąć sukces.

 

1. Aktywność fizyczna

            Dostateczna dawka ruchu pomaga organizmowi oczyścić się z toksyn, a także usprawnić krążenie limfy. Wystarczy około 30 minut aktywności 4-5 razy w tygodniu. Można biegać, spacerować, jeździć na rowerze, czy uprawiać konkretną dyscyplinę sportową. Każda dawka ruchu w walce z cellulitem jest na wagę złota.

2. Odpowiednia dieta

            W walce z cellulitem ogromne znaczenie odgrywa dieta. Należy z niej wyeliminować lub chociaż znacznie ograniczyć spożycie soli, a także fast-foodów i innych używek. Warto ograniczyć spożycie cukru i tłustych mięs, które można zastąpić rybami i chudym, białym mięsem. Warto również wprowadzić do diety błonnik, produkty niskokaloryczne oraz olej lniany. Polecany jest również grejpfrut –obniża poziom cholesterolu, ma właściwości odchudzające, wzmacnia kości.

            Przy wprowadzeniu zmian w diecie należy pamiętać o odpowiedniej ilości wypijanej wody. Powinna wynosić około 1,5 litra dziennie. Można również pić ziołowe napary.

3. Naprzemienne prysznice i masaż

            Są to niezawodne metody ujędrniające skórę. Dzięki naprzemiennym prysznicom
i masażowi skóra staje się elastyczna, poprawia się jej ukrwienie, pozbędziemy się toksyn
z organizmu. Osoby preferujące kąpiele mogą wrzucić do wanny kostki lodu.

            Masaż można również wykonywać osobno – za pomocą masażerów z twardymi końcówkami, rękawic, czy bardzo skutecznych zabiegów przy pomocy bańki chińskiej. Do masażu warto użyć szorstkiej gąbki lub szczotki masującej. Masaż rozbija nagromadzone grudki tłuszczu.

4. Kosmetyki

            Szczególnie polecanymi kosmetykami w walce z cellulitem są peelingi, szczególnie kawowy, kremy wyszczuplające. Zawierają one składniki, których zadaniem jest redukowanie nagromadzonej wody, a także poprawa ukrwienia, m.in.: kofeina, kwasy owocowe, algi.

            Efektowny może być również peeling kawowy wykonany w domu. Fusy kawy łączy się z balsamem pod prysznic i wmasowuje w ciało. Wygładza on skórę, poprawia krążenie, ujędrnia ciało.

5. Boddywrapping

            Boddywrapping to nieznana w Polsce metoda na walkę z cellulitem. Kosmetyk do tego przeznaczony mocno rozgrzewa ciało, gdyż zawiera kofeinę, algi oraz określone olejki. Po nałożeniu kosmetyku na ciało, owija się je folią. Metoda ta pozwala również na zmniejszenie odwodu ud, czy brzucha.