10 skutecznych sposobów na walkę z pryszczami

10 lutego 2016

Jeśli jesteśmy przed ważny wydarzeniem, czy spotkaniem, a pryszcze pojawiły się na twarzy warto wspomóc się kosmetykami punktowymi na krosty i pryszcze. Wysuszają

je i działają na nie antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

3.  Rumianek

            Najlepszym i naturalnym sposobem na podrażnioną skórę jest rumianek. Posiada między innymi działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Ma on również właściwości ściągające. Dodatkowo rumianek rozjaśnia skórę, sprawiając, że przebarwienia po krostach są jaśniejsze.

4. Aloes

            Każdy wie, jakie działanie ma aloes. Jest on bardzo popularną rośliną używaną do produkcji kosmetyków. Aloes, tak samo jak rumianek, ma właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Roślina ta wykazuje również słabe działanie przeciwbólowe. Dodatkowo aloes również odżywia, nawilża, przyspiesza gojenie się ran, zmniejsza świąd skóry itp.

5. Nie wyciskaj!

            Pod żadnym pozorem nie należy przekuwać lub wyciskać krostek, czy pryszczy. Takie działanie opóźni proces gojenia się podrażnionego naskórka, ale także doprowadzi do powstania szpecących blizn na twarzy. Dodatkowo bakterie mogą się rozprzestrzenić na całej twarzy.

6. Beztłuszczowe kosmetyki

            By jeszcze bardziej nie zatykać porów skóry warto zainwestować w kosmetyki pozbawione tłuszczu – dotyczy to zarówno kremów, podkładów, czy kremów do opalania. Dzięki temu odciążymy naszą i tak podrażnioną i tłustą cerę.

7. Zmień dietę i pij więcej wody

            Warto także zmienić dietę na zdrowszą. Alkohol, papierosy, czy inne toksyny, które każdego dnia dostają się do organizmu z powietrzem i żywnością zatruwają nasz organizm. W tym celu warto pić więcej wody, która dodatkowo nawilży skórę od środka, ale również pomoże w oczyszczaniu organizmu.

8. Unikaj chlorowanej wody

            Mycie twarzy chlorowaną wodą dodatkowo podrażnia cerę. Jeśli masz większe problemy z cerą, kupuj wodę niegazowaną, źródlaną do przemywania twarzy. Można również kupić specjalny filtr do wody.

9. Idź do dermatologa

            Jeśli żadne z powyższych działań nie przynosi większego rezultatu umów się na wizytę u dermatologa. Lekarz dermatolog w razie konieczności przepisze odpowiednie leki, czy maści, doradzi także jakich kosmetyków używać. Trzeba jednak liczyć się niekiedy z długim leczeniem.

10.Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej

            Gdy żadne domowe sposoby nie działają można także umówić się na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Tam lekarz dobierze odpowiedni zabieg do problemu skóry. W tym przypadku należy liczyć się jednak z wyższymi kosztami. Niektóre zabiegi bowiem trzeba wykonywać seriami.