Co naprawdę może kosmetologia i medycyna estetyczna? Obalamy mity!

Zauważyć należy, że obecnie Polki bardzo chętnie wybierają różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne i medycynę estetyczną. Nawet ponad 80% Polek interesuje się tą tematyką i szuka sposobów na poprawę wyglądu. Niestety na tym polu istnieje również wiele powtarzanych mitów. Dlatego warto od specjalisty dowiedzieć się jak wygląda prawdą.

Pierwszy mit: wkładki silikonowe to najbezpieczniejsza forma powiększania biustu – współcześnie mamy już dużo bardziej bezpieczne rozwiązanie w postaci lipotransferu. Tutaj przy użyciu specjalnego urządzenia określonego jako Body Jet Evo możemy bardzo naturalnie zwiększać swoje piersi, ponieważ wstrzykuje się tam komórki tłuszczowe. Taki zabieg jest trwały i nie wymaga jakiejś długiej rekonwalescencji. W przypadku wkładek silikonowych niestety bardzo często pojawiają się różnego rodzaju infekcje i powikłania, szacuje się że po 10 latach aż 90% pacjentek musi usunąć takie wkładki ze swoich piersi.

Drugi mit: botox to produkt do wygładzania zmarszczek Tak naprawdę botox czyli toksyna botulinowa ma więcej zastosowań niż tylko gładzenie zmarszczek. W rzeczywistości botox daje możliwość minimalizowana bądź też usuwa całkowicie problem nadpotliwości. Można wstrzyknąć toksynę w okolice pach, czoła czy dłoni i zlikwidować nadmierne pocenie Jest to bardzo skuteczna i bezpieczna metoda walki z nadmierną potliwością.

Trzeci mit: jeśli chcemy odpowiednio nawilżać swoją twarz możemy zastosować specjalne kremy i balsamy W rzeczywistości niestety to wygląda tak, że kremy bardzo słabo odżywiają skórę. Jeśli mamy przesuszoną skórę trzeba zająć się najpierw oczyszczeniem, a potem dopiero poddać taką skórę detoksowi. Zawsze można stosować jakieś peelingi czy też masaże drenujące, a najlepiej wybrać nowoczesną profesjonalną kurację nawilżającą

Czwarty mit: Usta powiększona przez kwas hialuronowy będą wyglądać nienaturalnie Niestety w świetnie show – biznesu mamy bardzo często mylny obraz świata i również kwestii powiększania ust. Nie jest prawdą, że zawsze uzyska się obraz, który będzie karykaturalny. W tym momencie można już mówić, że medycyna estetyczna jest już bardzo dobrze rozwinięta i w związku z tym mamy różnorakie preparaty, dzięki którym można lepiej poprawiać wygląd warg. Możemy zawsze dobrać skutecznie dawkę i na pewno wszystko będzie wyglądać naturalnie.

Piąty mit: lifting twarzy będzie powodował, że skóra jest nadmiernie naciągnięta i przez to oczy będą wyglądały na kocie. Medycyna estetyczna i plastyczna chirurgia to obecnie nowoczesny sposób na to, by niechirurgicznie doprowadzić do poprawy wyglądu twarzy. Zabieg napięcia twarzy realizuje się przez wprowadzenie nici pod skórę. Taka terapia nie jest szczególnie inwazyjna. Jest to przyszłościowy zabieg, ponieważ zawsze nam zależy na tym, by realizować takie formy, które będą jak najmniej inwazyjne i najbardziej bezpieczne.

Szósty mit: Łysienie – tylko chirurgiczne przeszczepienie włosów Jest to nieprawda. Można bowiem obecnie dążyć do tego, by budować większą objętość włosów a dalej powodować ich wzrost przez zastosowanie specjalnej biomimetycznej mezoterapii na skórze głowy. Jest to prosty, bezbolesny zabieg, który będzie pozwał na skuteczne odbudowanie cebulek.

Siódmy mit: Estetyczna medycyna jest przygotowana pod kątem osób starszych Starzenia nie da się zatrzymać ani cofnąć. Medycyna estetyczna jest po to, by utrzymać dobrą kondycję twarzy, ciała, tak byśmy mogli starzeć się w sposób piękny. Obecnie medycyna estetyczna to już nie tylko botox czy kwas hialuronowy. Mamy wiele różnych zabiegów, dzięki którym można między innymi dbać o ujędrnianie i odżywianie ciała i twarzy. Wielu specjalistów uważa, że już w młodym wieku warto rozpocząć sięganie po takie zabiegi.

Leave a Comment