Stylizacja paznokci na specjalne okazje – jak ją wykonać z lakierami hybrydowymi?

Codzienny i niezobowiązujący manicure daje kobiecie niezliczone możliwości stylizacji. Wraz z lakierami hybrydowymi jego efekt może utrzymywać się nawet przez 3-4 tygodnie, co oznacza, iż przez cały ten czas nie będzie trzeba odnawiać warstwy ozdobnej pokrywającej płytkę paznokcia. Specjalne okazje, jak np. w przypadku dojrzałych kobiet budujących swoją ścieżkę kariery lub piastujących wysokie stanowiska w firmie, wymagają natomiast odrobinę innego podejścia do stylizacji. Przede wszystkim takie klientki salonów kosmetycznych powinny staranniej dobierać paletę kolorów lakierów hybrydowych. Na co jeszcze warto tu zwrócić uwagę? Jak wymóg elegancji i oficjalny charakter kontaktów biznesowych wpływa na niepisane zasady damskiego manicure? Przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej.

Oficjalne sytuacje – niepisane zasady stylizacji paznokci

Korzystając z lakierów hybrydowych, każda kobieta ma dostęp do bogatej palety kolorystycznej. Różne odcienie i kolekcje kuszą wręcz, aby je wypróbować, jednak warto mieć świadomość pewnych granic dobrego smaku i zasad rządzących stylizacją paznokci na potrzeby kontaktów biznesowych i innych, oficjalnych sytuacji. Wśród najważniejszych reguł, o których warto wówczas pamiętać podczas wizyty w salonie kosmetycznym, należałoby wymienić przede wszystkim:
– stonowaną paletę kolorystyczną (podkreślającą dłonie, ale nie narzucającą się uwadze innych osób, np. poprzez jaskrawy i mocno kontrastujący z resztą stylizacji odcień),
– subtelny kształt paznokcia (nałożenie lakieru hybrydowego przez profesjonalną stylistkę poprzedzone jest formowaniem kształtu płytki),
– brak dodatkowych ozdób (jednolity kolor z efektem nabłyszczenia lub zmatowienia jest tu najbezpieczniejszą decyzją).

Lakiery hybrydowe w kontaktach biznesowych – paleta kolorów

 Jak już wspomnieliśmy powyżej, jednym z trzech najważniejszych elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas stylizacji paznokci na potrzeby specjalnych okazji, jest stonowana paleta barw. Doskonałym przykładem, jaką kolorystykę można wówczas wybrać, jest część asortymentu lakierów hybrydowych Sey by Cosmetics Zone. Mamy tu w szczególności na myśli dwie kolekcje tej marki, a mianowicie Coffee and Friends i Bride’s Palete. Fakt, że bazują one na delikatnych odcieniach beżu, brązu, szarości i koloru różowego nie jest absolutnie przypadkowy. To właśnie te odcienie podświadomie kojarzymy z profesjonalizmem, gdyż zanadto nie odwracają uwagi i pozwalają się skupić na merytorycznej warstwie spotkania biznesowego. Jeśli jednak kobieta ma pewność, że może pozwolić sobie na odrobinę więcej swobody, to warto w takiej sytuacji postawić na delikatny odcień fioletu bądź koloru niebieskiego.

 

 

Specjalne okazje – jakiej stylizacji paznokci się wystrzegać?

Każda kobieta doskonale wie, iż w świecie mody bardzo ważne jest odpowiednie wyczucie. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku manicure wykonanego specjalnie na takie okazje. Lakiery hybrydowe dają naprawdę duże możliwości stylizacji. Warto jednak wiedzieć, w którym momencie powiedzieć stop ich magii, gdyż takie linie produktów do paznokci jak Sey by Cosmetics Zone potrafią uwieść niejedną klientkę salonu kosmetycznego. Rezygnacja z dodatkowych ozdób to jedno. Dobrze jest także unikać:
– jaskrawych barw,
– lakierów z brokatem lub np. efektem kociego oka,
– bardzo intensywnych kolorów (kojarzą się one raczej ze stylizacją wieczorową niż profesjonalizmem w oficjalnych kontaktach biznesowych).