Uroki ręcznie robionej biżuterii

Która kobieta nie kocha modnej biżuterii? Piękne kolczyki, naszyjniki czy bransoletki to nie tylko ozdoba urody, ale i sposób zaznaczenia indywidualności. Dlatego też warto przyjrzeć się najciekawszym propozycjom naprawdę unikalnej biżuterii!

Charmsy – biżuteria dla indywidualistek

Bardzo ciekawym rodzajem biżuterii są zawieszki i bransoletki charms. Popularne charmsy przede wszystkim dają ich właścicielkom możliwość dostosowania ozdoby do preferencji i osobowości. Można bowiem do nich dobierać bardzo różnorodne ozdoby, w tym na przykład serduszka, krzyże i wiele innych. Dla wielu kobiet charmsy stały się z tego powodu prawdziwą pasją.

Uroki ręcznie robionej biżuterii

Miłośniczki oryginalnych ozdób mogą zainteresować się także biżuterią ręcznie robioną. To przeciwieństwo masowej produkcji, ponieważ każda ozdoba jest w tym przypadku dziełem rzemieślnika o indywidualnym stylu.

Techniki ręcznego wykonywania biżuterii są bardzo różnorodne. Wiele z nich nawiązuje do wielowiekowej tradycji! Można wśród nich wymienić na przykład:

  • kolczyki wykorzystujące technikę decoupage, która polega na obklejaniu dekoracji papierowymi elementami, np. zdjęciami lub kawałkami gazet,
  • sutasz, czyli kunsztowna sztuka zaplatania sznurków wokół kamyka zwanego kaboszonem,
  • wire-wrapping, czyli ozdoby wykonane z kunsztownie zaplatanych drutów,
  • bead crocheting, czyli ozdoby stworzone z dużej ilości drobnych koralików,
  • makrama, czyli sztuka wyplatania ozdób ze sznurków bez wykorzystania jakichkolwiek narzędzi.
  • biżuteria z drewna – coś dla miłośniczek szlachetnej klasyki i ekologicznych materiałów!

Warto zainteresować się propozycjami twórców ręcznie tworzonej biżuterii. To prawdziwa gratka dla osób szukających czegoś naprawdę unikalnego, szczególnie iż wielu twórców oferuje możliwość wykonania ozdób na indywidualne zamówienie.