Uroki ręcznie robionej biżuterii

Która kobieta nie kocha modnej biżuterii? Piękne kolczyki, naszyjniki czy bransoletki to nie tylko ozdoba urody, ale i sposób zaznaczenia indywidualności. Dlatego też warto przyjrzeć się najciekawszym propozycjom naprawdę unikalnej biżuterii!

Charmsy – biżuteria dla indywidualistek

Bardzo ciekawym rodzajem biżuterii są zawieszki i bransoletki charms. Popularne charmsy przede wszystkim dają ich właścicielkom możliwość dostosowania ozdoby do preferencji i osobowości. Można bowiem do nich dobierać bardzo różnorodne ozdoby, w tym na przykład serduszka, krzyże i wiele innych. Dla wielu kobiet charmsy stały się z tego powodu prawdziwą pasją.

Uroki ręcznie robionej biżuterii

Miłośniczki oryginalnych ozdób mogą zainteresować się także biżuterią ręcznie robioną. To przeciwieństwo masowej produkcji, ponieważ każda ozdoba jest w tym przypadku dziełem rzemieślnika o indywidualnym stylu.

Techniki ręcznego wykonywania biżuterii są bardzo różnorodne. Wiele z nich nawiązuje do wielowiekowej tradycji! Można wśród nich wymienić na przykład:

  • kolczyki wykorzystujące technikę decoupage, która polega na obklejaniu dekoracji papierowymi elementami, np. zdjęciami lub kawałkami gazet,
  • sutasz, czyli kunsztowna sztuka zaplatania sznurków wokół kamyka zwanego kaboszonem,
  • wire-wrapping, czyli ozdoby wykonane z kunsztownie zaplatanych drutów,
  • bead crocheting, czyli ozdoby stworzone z dużej ilości drobnych koralików,
  • makrama, czyli sztuka wyplatania ozdób ze sznurków bez wykorzystania jakichkolwiek narzędzi.
  • biżuteria z drewna – coś dla miłośniczek szlachetnej klasyki i ekologicznych materiałów!

Warto zainteresować się propozycjami twórców ręcznie tworzonej biżuterii. To prawdziwa gratka dla osób szukających czegoś naprawdę unikalnego, szczególnie iż wielu twórców oferuje możliwość wykonania ozdób na indywidualne zamówienie.

Leave a Comment